Tinklaraštis namą bestatant

Šiandien pristatau jau antrąjį Inžinerinis.lt interviu, kuriame savomis rankomis namą besistatantis Edas Vilutis trumpai apžvelgia pagrindinius gyvenamojo namo statybos niuansus. Svarbu paminėti ir tai, jog apie statybose iškilusius iššūkius Edas rašo savo tinklaraštyje. Taigi, važiuojam!

Priėmei tikrai nemažą iššūkį – pasistatyti namą. Kada pasakei sau: „Taip, aš galiu įgyvendinti tai“?

Kai suvokiau realybę, kad pačiam pastatyti namą ir pirkti butą be apdailos išeina ta pati kaina.

Į ką labiausiai kreipei dėmesį? Kam teikei prioritetą planuodamas?

Man svarbiausia buvo turėti didelį saloną bei miegamuosius kambarius antrame aukšte. Iš tiesų savo norus taikėme prie finansinių galimybių. Vienas iš pagrindinių aspektų tas, kad pradžioje įrenginėsime tik pirmą aukštą – nors teisingas sprendimas būtų pradėti vidaus įrengimą nuo viršaus.

Ar pavyksta tilpti į suplanuotus finansus? Galbūt pavyko sutaupyti?

Kadangi beveik viską darome patys ir stengiamės rasti medžiagas kuo geresnėmis kainomis, tai galiu tvirtai pasakyti, kad sutaupyti pavyko, bent iki dabartinio statybų etapo. Domėjausi kiek būtų kainavę pasiekti tokį rezultatą, kurį turime dabar su specializuotų darbininkų komanda – dar bent 60% kiek jau išleidome.

Žinau, jog užsiimi ne tik statybomis, bet ir tuo pačiu daliniesi įspūdžiais savo tinklaraštyje viluciustatybos.com. Ar nepritrūksti laiko?

Laiko tikrai pritrūksta, dažniausia nukenčia tinklaraštis. Tinklaraščio palaikymas, tai ne tik naujienų rašymas – reikia padaryti ir nuotraukų statybų metu, jas sukelti į kompiuterį, surūšiuoti. Dažnai tenka pabendrauti su skaitytojais, sulaukti patarimų, atsakyti į jų klausimus.

Ką patartum žmonėms, ypač jaunoms šeimoms, kurios planuoja statyti nuosavą būstą?

Kiekvieno situacija yra skirtinga. Tiems kas nori būstą statytis patys, svarbu rasti žmogų ar net kelis, kurie gerai nusimanytų apie visą statybų eigą – kaip, kas ir kada turi vykti. Svarbu nebijoti priimti kritikos ir ieškoti kuo geresnių sprendimų sudėtingose situacijose, išklausyti visų įmanomų patarimų. Tiems, kurie nori samdytis statybininkus, taip pat patarčiau pasidomėti statybų kainomis, paskaityti kitus „blogus“, pasidomėti medžiagų kainomis, kiek įmanoma dažniau apsilankyti statybvietėje patiems – prižiūrėti statybas ir jų eigą.

Trumpas palinkėjimas inžinerinis.lt skaitytojams.

Linkiu laiku rasti klausimus į jūsų ieškomus atsakymus. Tai vienas iš aspektų, kuris pastūmėjo pačiam rašyti tinklaraštį.

gerų meistrų kontaktai

Kviečiu užsukti į Edo tinklaraštį viluciustatybos.lt, kuriame rasite sau naudingos informacijos.

 

 

Komentarai

komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.