Karkasinių namų statyba

Statant karkasinį namą svarbu paisyti elementarių taisyklių. Apie jas plačiau pasakojama šioje laidoje:
Kad galėtumėte atidžiau pastudijuoti, kaip turėtų būti statoma, pateikiame jums straipsnį su tomis pačiomis nuotraukomis, kuriose parodoma, kaip reikia statyti, kad išvengti papildomų išlaidų ir padidinti konstrukcijos efektyvumą.

Pirmas aspektas, apie kurį kalbama video – metaliniai kampainiai. Svarbu, jog norint išleisti mažesnę pinigų sumą metalinėms detalėms galima galima naudoti papildomą medieną, klijuojamą prie apatinės sijos.

Be to, metalinės detalės traukia šaltį, todėl mažesnis jų naudojimas leidžia sutaupyti šilumos.

Be to paminėtas ir kitas dalykas. Langų briaunos. Dažnai joms skiriama labai mažai dėmesio, o iširųjų reikėtų nepamiršti, jog papildomi standumo elementai padeda išlaikyti lango konstrukcijos tvirtumą.

Dažnai daroma klaida statant karkasinį namą – pamirštama apie šilto kampo naudą ir reikalingumą.

Be to vaizdo įraše užsimenama apie apatinę viją. Kalbėdamas apie ją, Jevgenijus paminėjo, jog norint, kad vija nepūtų, ją reikėtų impregnuoti. O be to vertėtų pagalvoti apie obliuotą ir galbūt šiek tiek brangesnę medieną.

Kaip žinome, po apatine vija dedame hidroizoliaciją. Ją taip pat svarbu pasirinkti tokią, kad apatinę viją apsaugotų nuo vandens poveikio.

Karkasinių namų statyboje didelę reikšmę turi tinkamas apšiltinimo sprendimas. Dažniausiai naudojama akmens, stiklo vata turi būti tinkamai sudėta, taip kaip parodyta šioje nuotraukoje:

Be to pastebėta, jog svarbu yra tinkamose vietose sudėti diagonales (įstrižaines), kurios sutvirtina konstrukciją ir esant stipresniam vėjui namas tampa nepajudinamas kaip uola.

Toliau kalbėta apie tai, jog įrenginėjant antro aukšto perdangą ir norint, kad būtų kuo mažiau svorio, reikėtų pagalvoti apie arčiau sudėtas  lentas. Kaip matėme, laidoje, pastato perdangai naudos 15×15 cm sijos, kurios nemažai sveria.

Laidą galite peržiūrėti čia:

Šis straipsnis parengtas kaip pagalbinė medžiaga nuodugniau susipažinti su laidoje rodomomis nuotraukomis kaip reikėtų tinkamai statyti ir išvengti klaidų. Jeigu jums ši informacija buvo naudinga ir norite, kad kurtume daugiau laidų – prenumeruokite mūsų youtube kanalą „Medžio idėjos

 

Komentarai

komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.