Gerų meistrų kontaktai

Gerų meistrų kontaktai

Facebook’e jau netrumpą laiką veikia grupė – Gerų meistrų kontaktai. Šiuo metu grupėje yra virš 15 000 narių ir šis skaičius vis labiau auga. Nenuostabu. Pirmiausiai, čia tautiečiai aktyviai ieško auksarankių, kurie galėtų suteikti paslaugas: kam grindis sudėti, kad vamzdžius pravesti. Ieškomų ir siūlomų paslaugų spektras labai platus. Bet augant grupei, atsirado tokios problemos kaip informacijos gausa ar kažkieno noras tuščiai pasireklamuoti. Apie šios grupės poreikį, iškylančias problemas ir jų sprendimą papasakojo grupės iniciatorius Kęstutis Gečas.

Kada kilo mintis sukurti grupę „Gerų meistrų kontaktai“?

Tai įvyko prieš keletą metų, kai sugriuvo mūsų šaldytuvas. Tada meistro teko ieškoti internete, kur susiradau Viktorą. Tai buvo neįtikėtinas meistras. Jis ne tik puikiai pašalino gedimą, bet ir davė begalę gerų patarimų. Maža to, jis man išrašė pajamų kasos orderį, t.y. jis sąžiningai mokėjo mokesčius, taip paneigdamas vyraujančią nuomonę, kad meistrai viską daro „juodais pinigais“.

Tokį meistrą privalėjau pagirti ir rekomenduoti, todėl apie jį parašiau „Facebook‘e“, o kažkas iš draugų patarė sukurti grupę. Nuo to viskas ir prasidėjo…

Per kiek laiko grupė pasiekė kritinę masę?

Aš iki šiol manau, kad kritinės masės nepasiekėme. Nors šiuo metu narių skaičius jau perkopė 15 tūkst., tačiau matau, kad diskusijose dominuoja tik dalis narių, o likę tik pasinaudoja grupe karts nuo karto. Bet, matyt, tai natūralu – ši grupė labai efektyviai sprendžia su buitimi iškilusius klausimus.

Tačiau dabar mums reikia pereiti į kitą etapą – grupė pernelyg išaugo, o kartu ir informacijos kiekis. Todėl nariams reikia nuolat kartoti tuos pačius klausimus ir užklausas, kurias pateikė kiti nariai tik prieš kelias savaites.

Todėl buvo sukurtas interneto forumas www.meistrumeistrai.lt, kuriame informacija yra sisteminama ir veikia paieškos variklis. Matysime, ar tai pasiteisins.

Su kokiomis problemomis susiduria gerų meistrų ieškantys tautiečiai?

Iš esmės problemos tos pačios ir visiems žinomos – kur galima rasti meistrą, kuriuo galima pasitikėti. Ir informavimas apie meistrus, su kuriais nereikėtų prasidėti. Ir tarp šių klausimų – užklausos, kaip spręsti vieną ar kitą problemą.

Kaip bandėte kovoti su aferistais?

Kovoju ne tiek su aferistais, kiek su bandančiais pasireklamuoti grupėje ir taip joje „šiukšlinti“. Stengiuosi palaikyti tvarką ir leisti tik rekomenduoti – t.y., kai vienas asmuo rekomenduoja kitą.

Aš puikiai suprantu, kad yra gudruolių, kurie „apeina“ šią sistemą ir su kuo nors susitaria „tu mane parekomenduok“, bet nesiruošiu būti teisėjų ir sekliu, kiekvieną kartą aiškinantis, ar buvo sąmokslas, ar ne.

Kita bėda, tai – žmonių neraštingumas ir nemandagi elgsena. Tiesiog liūdina ir stebina elementarios klaidos ir nesugebėjimas parašyti elementaraus sakinio. Tenka tik liūdnai linguoti galvą.

Tačiau nesikeikiančių, užsipuldinėjančių kitus grupės narius ar asmenis, netoleruoju – jie nedelsiant yra šalinami iš grupės.

Gal pamenate didesnę apgavystę, kurią patyrė grupės nariai?

Būna, kada grupės nariai skundžiasi, jog juos nuvylė kitų grupės narių rekomenduoti meistrai, tačiau tai įvyksta ne dažnai.

Ar jūsų iniciatyva meistrumeistrai.lt pasiteisino?

Kol kas dar anksti kalbėti. Tačiau pasitvirtino taisyklė, kad mieliau žmonės ieško rekomendacijų nei jas duoda.

Ko reikėjo, norint paleisti tokį projektą? Ar investavote savo lėšas?

www.meistrumeistrai.lt yra MVP – produktas, sukurtas naudojant minimalias investicijas, todėl reikia dar daug ką taisyti. Kol kas renku grįžtamąjį ryšį ir galvoju, ką reikės padaryti toliau. Kadangi tai yra mano asmeninės lėšos, su investicijomis neskubu.

Ką patartumėte meistrų paslaugų internete ieškantiems tautiečiams?

Patarčiau ne tik ieškoti rekomendacijų, bet ir jomis dalintis. Nes internetas, jos svetainės yra tik platformos – kiek čia žmonės palieka informacijos, tiek jos randa kiti.

gerų meistrų kontaktai

Linkiu sėkmės plėtojant projektą.

O aš kviečiu norinčius prisidėti prie lengvesnės meistrų
paieškos rašyti Kęstučiui el. paštu meistrumeistrai@gmail.com

Patiko straipsnis ir norite daugiau?

[mc4wp_form id=“213″]

Komentarai

komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.